Türkiye Futbol Federasyonundan Altınordu kulübüne ziyaret

Türkiye Futbol Federasyonundan Altınordu kulübüne ziyaret

Altınordu'nun genç futbolcuları ile tek tek tanışan Başkan Yıldırım Demirören ve TFF heyeti, teknik heyet ve sağlık ekibi ile de bir araya gelip sohbet etti.

A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, TFF 1. Lig ekibi Altınordu Kulübü'nün Torbalı'daki Metin Oktay Yerleşkesi'ni ziyaret etti ve TFF Yönetim Kurulu toplantısını burada gerçekleştirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in yanı sıra 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, Başkanvekilleri Nihat Özdemir, Ali Dürüst, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Erhan Kamışlı, Mustafa Çağlar, Alaattin Aykaç, Mete Düren, Fuat Guguloğlu ve Genel Sekreter Kadir Kardaş'ın da bulunduğu TFF heyeti, tesislerde incelemeler yaptı.  Heyet, çim zeminler, özel eğitim sahaları, tarım alanı ve bir çok evcil hayvanın yer aldığı örnek besi alanı hakkında detaylı bilgi aldı.

Altınordu'nun genç futbolcuları ile tek tek tanışan Başkan Yıldırım Demirören ve TFF heyeti, teknik heyet ve sağlık ekibi ile de bir araya gelip sohbet etti.

Futbol Federasyonu yönetiminin ziyaretinin kendilerine güç verdiğini ifade eden Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Metin Oktay Yerleşkesi'nde yeni inşa ettikleri sporcu lojmanına TFF eski başkanı merhum Hasan Doğan'ın adını vermek istediklerini belirterek şöyle konuştu: "Merhum başkan Hasan Doğan'la 2008'de tanışma ve 3 ay birlikte olma şansı yakaladım. Değerli bir insan ve değerli bir spor adamının aramızdan erken ayrılışından dolayı hepimiz üzgünüz. Sporcu lojmanına Hasan Doğan adını vermekten ben de çok çok mutluyum. Bu konuda ailesinden de gerekli iznin alınması için sizin desteğinizi bekliyorum."

Yıldırım Demirören: "Altınordu'ya çok önemli bir misyon düşüyor"

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Hasan Doğan'ın adının yapılacak tesise verilecek olmasının kendilerini duygulandırdığını belirterek, "Hayırlı olsun. Rahmetli Hasan ağabey gibi yöneticilerin Türk futbolunda artmasını temenni ediyorum" dedi. Altınordu Kulübü'nün, Türkiye'de futbolcu yetiştirme ve tesisleşme açısından iyi bir örnek olduğunu, bu tür kulüplerin artmasını temenni ettiğini belirterek, şöyle devam etti: "Onun için de bugün Federasyon Yönetim Kurulu olarak buradayız. Altınordu Kulübü ve başkanının sonuna kadar arkasındayız. Tabii ki futbol Türk toplumunun yüzde 99'unu ilgilendiren çok önemli bir unsur. Bugün statlarımızın doluluk sebebi; yabancı oyuncuların kalitesi ve takımlarımızın verdiği mücadeleler. Hepimizin temennisi; yabancı oyuncuların yerine Altınordu Kulübü gibi kulüplerden yetişen oyuncuların o formaları giymeleri. Onun için Altınordu'ya çok önemli bir misyon düşüyor."
Demirören, "Futbol artık dünyada sadece ayakla oynanmıyor. Futbol ayak, kalp ve zekayı gerektiren bir unsur, onun üstüne de para geliyor. Futbolun sadece para kazanmak amaçlı olduğunu düşünmemesi lazım genç oyuncularımızın. Futbolu meslek gibi görmeleri lazım ki başarı gelsin ondan sonra ekonomik katkıları artsın" diye konuştu.

Bir gazetecinin TFF 1. Lig ekibi Altınordu'nun kadrosunda yabancı oyuncu oynatmadığını hatırlatması üzerine, "Takdir ediyorum, devamını diliyorum, keşke bu rakam artsa. 11 yabancıyla çıkılacağına 8 yabancıyla çıkılsa sahalara. Altyapıya önem vererek, yerli oyuncuları yetiştirdiğimiz sürece zaten yabancı sorunu kendi kendine ortadan kalkacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

"Hedef 11'e yeni oyuncuları katabilmek"

Milli Takımın oynadığı hazırlık maçlarıyla ilgili bir soru üzerine Demirören, şunları kaydetti: "Hazırlık maçının adı hazırlık, yani ilerideki hedeflere hazırlanmak. Burada galibiyet diye bakmamak lazım. Takıma koyduğun oyunculardan kaçını kazanabiliyorsun hedeflere ulaşmak için ona bakmak lazım. Başarılı olabilecek mi, kuracağın takıma motive olabilecek mi, zaten onun için de belli yaşa gelmiş, tecrübeli oyuncular olmadan bu hazırlık maçlarını oynadık. Sakın yanlış anlaşılmasın, onlar çağrılmayacak değil, onlar bizim as oyuncularımız ama gençleri denemek için de bir fırsattı bu hazırlık maçları. Önümüzde 4 tane hazırlık maçı daha var hem martta hem mayıs ayında. Tahmin ediyorum ki buna da gençlerle çıkacak hocamız. Hedef 11'e yeni oyuncuları katabilmek. Onun için de bir kaç oyuncuyu kazandığımıza inanıyorum ki bugüne kadar milli takım listesinde olmayan oyunculardı."

Ziyarette Altınordu Kulübü Başkanı Özkan, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e forma ve Kütahya çinisi, TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı'ya da UEFA Yönetim Kurulu'na seçilmesi nedeniyle forma ve Altınordu porselen topu hediye etti.

TFF Yönetim Kurulu toplantısı Metin Oktay Yerleşkesi'nde gerçekleştirilirken; toplantının ardından Başkan Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Altınordu'nun gençleriyle birlikte aynı masada yemek yedi, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi