Türkiye Motodrag Şampiyonası Kepez'de başlıyor

Türkiye Motodrag Şampiyonası Kepez'de başlıyor

Türkiye Motodrag Şampiyonası’nda sezon 13-14 Temmuz tarihlerinde Antalya’nın Kepez ilçesinde açılacak.

A+A-

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2019 yarış takviminde yer alan Türkiye Drag Şampiyonası’nın 1. Ayak Yarışı Kepez Belediyesi’nin destekleriyle 13-14 Temmuz tarihlerinde Antalya ilinin Kepez ilçesinde yapılacak.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında, Odabaşı Mahallesi’ndeki Kepez Drag Pisti’nde organize edilecek şampiyonaya Türkiye’nin dört bir yanından yarışçılar katılacak. Motodrag 1. Ayak Yarışı’nda 2,5 saniyede 100 kilometrelik hıza çıkan motosikletler hız tutkunlarının ilgi odağı olacak.

Yarışçılar, hem 402 metre uzunluğundaki pisti en kısa sürede bitirmeye hem de rakiplerinden daha iyi kalkış yapmaya çalışacak.

Sezonun ilk ayağı, serbest ve sıralama antrenmanlarıyla 13 Temmuz Cumartesi günü başlayacak. 14 Haziran Pazar günü ise zamana karşı yarışçıların amansız mücadelesi izleyenlere büyük heyecan yaşatacak.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, 15 Temmuz Şehitleri için 14 Haziran Pazar günü anma programı düzenlenecek. Antalya Kepez Belediyesi’nin motor sporlarına kazandırdığı Akdeniz Bölgesi’nin tek drag pisti ilk kez Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. (BSHA-Spor Servisi)