Türkiye'de ilk kez çocukların yazdığı bir hikâye sahnelendi

Türkiye'de ilk kez çocukların yazdığı bir hikâye sahnelendi

Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun “Karton Şehir”i 21. İstanbul Tiyatro Festivali’nde

A+A-

Yüz binlerce çocuğu tiyatro sanatıyla tanıştıran, birçok prestijli ulusal ve uluslararası ödüle layık görülen Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Karton Şehir adlı oyunuyla, Zorlu PSM mekan sponsorluğunda gerçekleşen 21. İstanbul Tiyatro Festivali’ne, 26 Kasım Pazar günü konuk oluyor. Aynı gün içinde sahneye iki temsil koyacak olan topluluk, önce 13.00, sonra 18.00’de minik tiyatroseverlerle buluşacak.

Mehmet Zorlu Vakfı altında, 2003 yılından bu yana faaliyet gösteren, sayısız ulusal ve uluslararası ödüle layık görülen Zorlu Çocuk Tiyatrosu, bugüne kadar 1000’in üzerinde oyunla 700 bin çocuğa erişti.

Türkiye’de ilk kez çocukların yazdığı bir hikâye sahnelendi

Türkiye’de ilk kez çocukların yazdığı bir hikayenin sahnelendiği oyunun senaristliğini Serdar Saatman, yönetmenliğini ise Gaye Cankaya üstleniyor. “Karton Şehir”, Türkiye’de ilk kez çocukların kaleme aldığı hikâyeler arasından seçilerek sahnelenen bir tiyatro oyunu olma özelliğini taşıyor.

26 Kasım Pazar günü, Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde saat 13.00 ve 18.00’de olmak üzere, iki farklı seansta sahnelecek oyunu izlemek için rezervasyon.iksv.org adresinden ücretsiz yer ayırtılabiliyor.