Türkiye'nin 4K görüntü kalitesindeki tanıtım videosu drone ile çekildi

Türkiye'nin 4K görüntü kalitesindeki tanıtım videosu drone ile çekildi

Drone, toplamda 1530 dakikalık uçuş gerçekleştirdi. İzleyenleri bir kez daha hayran bırakacak görüntüler 93 günde 71 uçak yolculuğu sonucundaki çekilebildi.

A+A-

Türkiye'nin bugüne kadar 4K görüntü kalitesinde çekilmiş en geniş kapsamlı tanıtım videolarından biri olma özelliğini taşıyan içerik, Cüneyt Durhan bir gezgin tarafından bir drone ile çekildi. Drone, toplamda 1530 dakikalık uçuş gerçekleştirdi. İzleyenleri bir kez daha hayran bırakacak görüntüler 93 günde 71 uçak yolculuğu sonucundaki çekilebildi.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte video çekimi alanında da kaydedadeğer yol kat edilmeye başlandı. Özellikle droneların hayatımıza girmesiyle beraber daha önce elde edilemeyen görüntüler bu alana yeni bir soluk getirdi. Hem çekenler hem de izleyenler için daha heyecan verici görüntüler ortaya çıkmasını sağlarken, Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlaması adına bir gezgin tarafından, Enuygun.com'un desteğiyle hayata geçirildi.

93 gün, 71 uçak yoluculuğu, 43 şehir

Drone ile gerçekleştirilen çekimler 93 gün sürdü. 71 uçak yolculuğu en az tatlı, kuzeyden güneye, doğudan batıya tam 43 şehir ve doğal güzellikleri görüntülendi. Türkiye adına bu kadar kapsamlı ve detaylı bir şekilde imza atma, turizm adına çok güzel bir sonuç ortaya çıkardı. Aralarında Ağrı İshak Paşa Sarayı, Erzurum Tortum Şelaleleri, Rize Fırtına Deresi, Burdur Salda Gölü, Muğla Kayaköy, Ordu Perşembe Yaylası, Adana Varda Köprüsü, Edirne Selimiye Camii, Nevşehir Uçhisar, Mersin Kız Kalesi, İzmir Şirince, Bartın Yeşil Yol, Van Akdamar Adası , Kars Taşköprü ve Balıkesir Mıhlıçay'ın bulunduğu yerden bir kaç gün önce videoya konu oldu.

Rize'ye hava şartlarından dolayı 3 kez gidildi

Sarp ve engebeli arazisi, yağışlı iklimiyle kendine sahip karakterini ortaya koyan ve kapsayan bu haliyle karşılayan Rize'ye, çekimler esnasındaki hava muhalefeti sebebiyle 3 kez gidildi. Bu olumsuz şartlara Rize'de, Fırtına Deresi ve Ovit Yaylası başta olmak üzere doğal güzellikler görütülenerek Türkiye'nin tanıtım videosu adına son derece kusursuz kareler elde edildi.

Bir tren için 8,5 saat beklendi

Adana'nın Karaisalı İlçesi'nde bulunan ve "Koca Köprü" olarak anılan tarihi Varda Köprüsü 1900'lü yıllara dayanan bir geçmişe sahip. Görülmeye değer tarihin köprü hali değda ve tren seferlerine ev sahipliği yapıyor. Bu tren seferlerinden birini görütülemek isteyen çekim ekibi 8,5 saat süren bir sonraki bekoda sonradan muazzam bir ana tanıklık ettiler