Tuzlu su ile çalışan lamba yaptılar

Tuzlu su ile çalışan lamba yaptılar

Bu lambanın çalışması için ne petrol ne elektrik nede gaz yazı gerekli. Tuzlu su ile çalışan bu lamba tuzlu suyu kullanarak 80 saat ışık verebiliyor.

A+A-

Bu lambanın çalışması için sadece tuzlu suya ihtiyaç duyuluyor. Mizusion adı verilen bu lamba bildiğimiz ve günümüzde kullandığımız elektrikli lambalara benzemiyor. Bu lambanın çalışması için ne petrol ne elektrik nede gaz yazı gerekli. Tuzlu su ile çalışan bu lamba tuzlu suyu kullanarak 80 saat ışık verebiliyor.

80 SAAT IŞIK VERİYOR

Bu lamba karışım sayesinde 80 saat boyunca kesintisiz bir şekilde ışık sağlıyor. Tuzlu su lambası olarak da tanımlanabilecek Mizusion adlı lamba 2 bin lüks gücünde ışık verme özelliğine sahip. Kullanım süresinin 10 yıl olduğu lamba özellikle aydınlanma gereği duyulan ama elektrik ve diğer şeylerin temin edilemeyen yerlerde kullanım alanı bulacağı tahmin ediliyor.

DAĞCILAR VE KAMPÇILAR

Özellikle dağcılık, kampçılık gibi doğa sporları ile uğraşanlara büyük kolaylık sağlaması bekleniyor. 10 yıl boyunca özelliğini kaybetmeyen tuz lambasının kırsal ve dağ başlarında aydınlatma ihtiyacı için kullanılması ile yıldızlı geceler daha aydın olacaktır.