UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yeni bir dönem başladı

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yeni bir dönem başladı

Şampiyonlar Ligi saatlerinde radikal bir değişikliğe giden UEFA Yönetim Kurulu resmen bir devri kapattı. Tam saatleri 45 dakika geçe başlayan Şampiyonlar Ligi maçları artık tam saatlerde başlayacak.

A+A-

UEFA Şampiyonlar Ligi maç saatlerinde değişiklik kararı aldı. Şampiyonlar Ligi'nde artık 21.45 şeklinde, daima tam saatleri 45 dakika geçe oynanan maçlar tarih oldu. Saat değişikliğine sebep olarak seyircileri daha çok maç izleyebilmesi amacı gösterildi.

UEFA YÖNETİM KURULU TOPLANTI

UEFA Yönetim Kurulu tarafından Şampiyonlar Ligi için saat uygulamalarından, kulüp ücretlerine ve büyük ülkelerin büyük takımlarının direkt katılım sağlamalarına kadar birçok konu masaya yatırıldı, alınan kararlar çerçevesinde Şampiyonlar Ligi’nde yeni bir döneme girildi.

SAATLERDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Saatlerde değişiklik UEFA tarafından yapılan açıklamaya göre Şampiyonlar Ligi saatleri değişikliğe gidiyor. UEFA tarafından verilen bu karar doğrultusunda Şampiyonlar Ligi kapsamında gerçekleştirilecek olan karşılaşmalar 2018-2021 seneleri arasında iki değişik saat aralığında oynanacak. Verilen karara göre Şampiyonlar Ligi için o gün oynanacak 8 maçın 2 tanesi TSİ 21.00, 6 tanesi ise TSİ 23.00’da başlatılacak. Saat değişikliği yönündeki kararlara gerekçe olarak seyircilerin daha fazla maç izleyebilmesini sağlama çabaları gösterilirdi.

Direkt katılım tartışılıyor

UEFA Yönetim Kurulu tarafından alınan yeni kararlar saat uygulamaları ile sınırlı kalmadı. Şampiyonlar Ligi’nde yeni bir dönem başlatacak olan kararlar doğrultusunda 4 büyük ülkenin ilk 4 takımının elemelere katılmadan UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarına çıkması yönündeki uygulamaların da masaya yatırıldığı öğrenildi. Henüz bu konuda net bir karar alınmamış olsa ilerleyen dönemlerde direkt katılımın tartışılacağı belirtildi. Şampiyonlar Ligi için UEFA yönetim kurulu tarafından çıkarılan kararlar arasında kulüplere ayrılan ve dağıtılan ücretlerde de değişiklikler yapıldığı kaydedildi.

Önceki ve Sonraki Haberler