Ufuk Özkan ve Gökçe Özyol Milyonluk Kuş filmiyle geliyor

Ufuk Özkan ve Gökçe Özyol Milyonluk Kuş filmiyle geliyor

Başrollerini Ufuk Özkan ve Gökçe Özyol’un oynadığı komik hikayesi ve güçlü kadrosuyla merak uyandıran MİLYONLUK KUŞ komedi filminin çekimleri tamamlandı.

A+A-

Başrollerini Ufuk Özkan ve Gökçe Özyol’un oynadığı MİLYONLUK KUŞ komedi filminin çekimleri tamamlandı. Oldukça keyifli geçtiği vurgulanan çekimler Bakü’de 4 haftada tamamlandı.

Maceralı komik hikayesi ve güçlü kadrosuyla merak uyandıran filmin yönetmenliğini Hayal Aslanzade, senaristliğini Tevekkül T Mehreliyev üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise, Ufuk Özkan ve Gökçe Özyol’un yanı sıra, Mehtap Bayri, Müşfiq Şahveriyev, Dilara Aliyeva yer almaktadır.

MİLYONLUK KUŞ FİLMİNİN KONUSU

Filmin hikayesine gelince ise, lüks otellerin birinde şoför olarak çalışan Hakkı, kendisine verilen son görevi başarıyla sonuçlandırıp gelecek hafta terfi ettirilme niyetindedir. Hakkı, yurt dışından özel davet edilmiş bir mimarı karşılamak için hava alanına gittiğinde, polis tarafından aranmakta olan bir kuş hırsızını mimar sanarak yanlışlıkla arabasına alır. Böylelikle restorasyonu tamamlanmak üzere olan tarihi bir heykel, yanlışlıkla kuş hırsızına emanet edilmiş olur ve büyük komedi hikâyesi başlar.

Hikaye ve film için değerlendirmede bulunan senarist Tevvekkül T Mehreliyev, Milyonluk Kuş filmini, içinde insani duygular barındıran yarı-absürt komedi olarak tanımladı. Başarılı yönetmen Hayal Aslanzade ile çalıştıkları için şanslı olduklarını vurgulayan yapımcı Yılmaz Çiftçi, Bakü’de gerçekleşen çekimlerin oldukça keyifli geçtiğini belirtti.

Filmin müziklerini, daha önce Türkiye’de Sinan Akçıl, Ziynet Sali gibi isimlere beste veren, başarılı besteci Resan Mehreliyev üstlenmektedir.