Ülkemizin en iyi binicileri ve atları Masterlar Kupası'nda buluştu

Ülkemizin en iyi binicileri ve atları Masterlar Kupası'nda buluştu

Türkiye'nin en modern binicilik tesislerinden biri olma iddiasıyla yola çıkan B. Equine Clup, ülkemizin en iyi binicilerini ve atlarını Mahall Bomonti İzmir sponsorluğunda Masterlar Kupası'nda ağırladı.

A+A-

B. Equine Clup Masterlar Kupası adeta bir binicilik şöleni olarak sporseverlerle buluştu. Türkiye'nin en modern binicilik tesislerinden biri olma iddiasıyla yola çıkan B. Equine Clup, ülkemizin en iyi binicilerini ve atlarını Mahall Bomonti İzmir sponsorluğunda Masterlar Kupası'nda ağırladı.

30 bin TL ödüllü yarışmada Başbakanlık Kupası sahipleri Oktay Sezek, Ömer Çetin, Tuncer Can, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın sahibi milli binici Hulki Karagülle, Binicilik Federasyonu tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen yarışmada kupanın sahibi olan Astsubay Başçavuş Onur Taşpınar ile Osman Şen, Uğur Yılmaz ve Hasan Şentürk gibi adeta “Kupa avcısı” usta isimler yarıştı.

2 turdan oluşan yarışmanın sonucunda Hasan Şentürk birinciliği elde ederken, Oktay Sezek ikinci, Mehmet Tuncer Can ise üçüncü oldu. Bu sonuçla Hasan Şentürk 30 bin TL, Oktay Sezek 7 bin TL ve Mehmet Tuncer Can da 3 bin TL ödülün sahibi oldu.

Gerçekleştirilen etkinliği ev sahibi Yaraş ailesiyle birlikte Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, ve Ege-Koop Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aslan'ın yanısıra biniciliğe ilgi gösteren çok sayıda vatandaş da takip etti.

B. Equine Clup biniciler tarafından çok sevildi

Öte yandan düzenlenen etkinlik sonrası konuşan biniciler B. Equine Clup için övgü dolu ifadeler kullandı. Günün şampiyonu Hasan Şentürk, “Maneji, ısıtma sahası ve ahırları çok güzel bir yer. Burada çok keyif aldık. Türkiye için çok güzel bir kulüp olmuş. Umarım yeni turnuvalar da düzenlenir." derken, üçüncü olan Mehmet Tuncer Can da, “Kulübü çok güzel buldum. Burada koşmaktan çok büyük keyif aldık." ifadelerini kullandı.

Bursa Atlı Spor Kulübü Başkanı Selçuk Yedikardeş de B. Equine Clup için, “İzmir güzel bir tesis kazanmış. Buraya gelirken böyle bir tesis beklemiyordum. Yapanların ellerine, emeklerine sağlık. Böyle tesisler yapıldıkça, sporumuza ilginin de arttığını düşünüyorum.” dedi.

Yarışmanın baş hakemi Günseli Karagülle ise, “Yarışma çok güzel oldu. Kulübü çok beğendik. Her şey özenle yapılmış. Şahsım adına çok keyif aldım. Binicilerimiz de çok memnundu. Bundan sonra da burada birçok yarışlara imza atılır." dedi.

“Motosikletle geldim, atla dönmeyi düşünüyorum”

Etkinliği değerlendiren isimlerden biri de Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar oldu. Akpınar, “Şehrin bu kadar stresli ortamı içinde insan burada kendini vahada gibi hissediyor. Begüm Yaraş'ı bu güzel tesisi kurduğu için tebrik ediyorum. Çok güzel bir gün geçirdik. At müthiş bir canlı. Adeta insan gibi sizi anlıyor, ortak kaderi paylaşıyor ve yeri geldiğinde ağlayabiliyor. Bugün inanılmaz bir ambians içinde birbirinden estetik atlayışlar gördük. Buraya motorla geldim ama bir an için Karşıyaka'ya atla mı dönsem diye düşünmedim değil." dedi.

“İzlerken çok heyecanlandım”

Ege Koop Başkanı Ben çok beğendim. İlk defa bu kapsamda bir turnuva seyrettim. İzlerken çok heyecanlandım. İzmir'in tanıtımı için de önemli bir spor. Yarışmacılar da çok iddialıydı. İzmir için yapılan önemli bir projeydi. Bu konudaki çalışmaların daha da desteklenmesi gerekir diye düşünüyorum.” dedi.

“Bundan sonraki hedefim dresaj yarışı”

B. Equine Yönetim Kurulu Başkanı Begüm Yaraş, “Hiçbir sporcunun yaralanmamasından dolayı çok başarılı bir organizasyon olduğunu söyleyebilirim. Türkiye'de bu sporu yapan insanlar ilk defa tesisimize geldiler ve çok memnun kaldılar. Herkes benden daha çok yarış düzenlememi istedi. Birçok binici buraya gelip, gece ya da gündüz farkı olmaksızın burada gelip çalışma yapabilirler. Bundan sonraki hedefim dresaj yarışı düzenlemek” dedi