Ülkü Yarış Pisti'nde Heyecan Fırtınası Esecek

Ülkü Yarış Pisti'nde Heyecan Fırtınası Esecek

Bugüne kadar 9 kez Türkiye Şampiyonu olan Milli Pilot Ümit Ülkü, 10 kez şampiyon olup ulaşılması güç bir rekora imza atmak için gaza basacak.

A+A-

Pistlerin en hızlıları sizi bekliyor

İzmir adrenalin dolu yarışlara sahipliği yapacak. 2017 Türkiye Pist Şampiyonası'nda sezonun 5.ve son ayak yarışları bu hafta sonu Ülkü Yarış Pisti'nde düzenlenecek. Bugüne kadar 9 kez Türkiye Şampiyonu olan Milli Pilot Ümit Ülkü, 10 kez şampiyon olup ulaşılması güç bir rekora imza atmak için gaza basacak.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen 2017 Türkiye Pist Şampiyonası’nda final heyecanı yaşanacak. Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleşecek yarışlar, 25 Kasım Cumartesi günü saat 09.00’da idari ve teknik kontrol ile başlayacak, antrenmanlar ve sıralama turları ile devam edecek. 26 Kasım Pazar günü de saat 10.00'dan itibaren Süper Grup, Maxi Grup ile Opel Corsa OPC Cup’ta ikişer yarış ile TOSFED Yıldızını Arıyor 1.yarışı olmak üzere toplam 5 ayrı yarış koşulacak. Organizasyon, aynı gün saat 16.30'da ödül töreni ile sona erecek.

2017 Türkiye Pist Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Kocaeli Körfez Yarış Pisti’nde Maxi Grup’ta start alan ve pist rekoru da kırarak liderliği oturan Ülkü Motorsporları Kaptanı Ümit Ülkü, geride kalan 4 yarışta da aynı başarıyı gösterdi. Milli Pilot Ümit Ülkü, böylece pazar günü gerçekleşecek yarış öncesinde matematiksel olarak şampiyonluğunu ilan etmiş oldu. Bugüne kadar ikisi tırmanma 7’si pist olmak üzere tam 9 kez Türkiye şampiyonu olan Ümit Ülkü, Pazar günü Nissan GT-R Nismo GT3 model aracıyla yarışacak. Ülkü, 10. kez şampiyon olmasıyla ulaşılması güç bir rekora imza atacak.

Ülkü Yarış Pisti’ndeki heyecan fırtınasına tüm İzmirlileri davet eden Ümit Ülkü, “Burada sadece adrenalini yaşayamayacak, güzel dostlukların da temelini atabileceğiniz bir ortamla karşılaşacaksınız. İnsanların caddede yarışlardan uzak durup, bu işin eğitimini alıp pistlerde güvenli bir şekilde, kuralına göre yarışmalarını tavsiye ediyoruz. Bunun için ilgi duyan herkesi ayrıca eğitimlerimize davet ediyoruz” diye konuştu.

TOSFED tarafından Fiat Türkiye sponsorluğunda 18-25 yaş arası yetenekli sürücüleri keşfetmek amacıyla düzenlenen 'TOSFED Yıldızını Arıyor' projesinin final kampı ise Cuma günü başlayacak. 18’i kadın 320 adayın başvurduğu yarışta finale kalan 5’i kadın 45 sürücü Cumartesi günü zamana karşı yarışacak. Pazar günü de aralarında başarılı olan 12 sürücü Ülkü Yarış Pisti’nde ilk yarışlarını yapacak