Uluslararası Fair Play Karikatür Yarışması sonuçlandı

Uluslararası Fair Play Karikatür Yarışması sonuçlandı

“TMOK 11. Uluslararası Fair Play Karikatür Yarışması” sonuçlandı.

A+A-

Karşıyaka Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Konseyi tarafından düzenlenen “TMOK 11. Uluslararası Fair Play Karikatür Yarışması” sonuçlandı. Fair Play ruhunun anlaşılması ve yaygınlaştırılması amacıyla geleneksel hale getirilen yarışma, bu yıl da yoğun katılımla gerçekleşti. 41 ÜLKEDEN

473 ESER TMOK 11. Uluslararası Fair Play Karikatür Yarışması’na 4 kıtadaki 41 ülkeden 473 eser gönderildi. Jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda 55 eser sergilenmeye değer bulundu. Önder Önerbay’ın birinci seçildiği yarışmada; Avustralyalı, İranlı ve Brezilyalı katılımcılar da dereceye girdi. Ayrıca 6 çizer şilt kazandı. Ödüllerin, Kasım ayında Olimpiyatevi’nde düzenlenecek törenle takdim edileceği belirtildi. 

SPOR VE SANAT İŞBİRLİĞİ

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karikatürün gençliğe ve tüm topluma Fair Play’i anlatmanın iyi bir yolu olabileceği düşüncesiyle başlatılan ve gelenekselleşen bu önemli organizasyona katkı sağlamaktan; sanat ve spor işbirliğine ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Eserleri sergilemeye değer görülen ve dereceye giren tüm katılımcıları kutluyorum” dedi.

Ödül Kazananlar 1. Önder ÖNERBAY (Balıkesir, Türkiye) 2. Louis POL (Avustralya) 3. Malek SHEIKHI (İran)  4. Ramundo RUCKE (Brezilya)    Şilt Kazananlar 1. Cihan AKTAŞ (Eskişehir, Türkiye) 2. Oktay BİNGÖL (İstanbul, Türkiye)  3. Xıaoqıang HOU (Çin)  4. Fatih COŞAR (Burdur, Türkiye)  5. Kaan SAATÇİ (İstanbul, Türkiye)  6. Constantin KAZANCKEV (Ukrayna)