Uluslararası Kadın Tenis Turnuvası İzmir'de

Uluslararası Kadın Tenis Turnuvası İzmir'de

İzmir'de bulunan Kültürpark Tenis Kulübü tarafından düzenlenecek tenis turnuvasına dünya sıralamasında yer bulan kadın tenisçiler katılacak.

A+A-

İzmir'de bulunan Kültürpark Tenis Kulübü ilk kez uluslararası tenis turnuvası düzenleyecek. Turnuva kapsamında dünya sıralamasında yer alan kadın tenisçiler birbirleriyle karşılaşacak. İzmir'de düzenlenecek olan turnuvaya milli tenisçiler de katılacak.

Türkiye Tenis Federasyonu'nun da desteğiyle Kültürpark Tenis Kulübü (KTK) tarafından büyük bir turnuva organize ediliyor. KTK, İTF Womens Circuit TEB Kültürpark Cup'ı düzenliyor. Turnuvada toplam 60 bin dolar ödül dağıtılacak.

KTK Yönetim Kurulu Başkanı Server Uyaroğlu, düzenlenecek olan uluslararası turnuvaya Dünya tenis sıralamasında 155. sırada bulunan milli tenisçi Çağla Büyükakçay ile birlikte bir çok kadın milli tenisçi ile yabancı kadın tenisçilerin de katılacağını dile getirdi. Uyaroğlu, uluslararası kadın tenis turnuvasının hem kendileri hem de İzmir tarihinde bir ilk olacağını kaydetti.

Uyaroğlu, İzmirlileri tenis turnuvasını takip etmeye çağırdı ve turnuvanın İzmir'e getirilmesine emek veren Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Tenis Federasyonu ve Federasyon İzmir Temsilcisi'ni teşekkür etti.

DÜNYA SIRALAMASINDA BULUNAN KADIN TENİSÇİLER KATILACAK

İzmir'de düzenlenecek olan turnuvaya, kadınlar tenis kategorisinde Dünya sıralamasında ön sırada yer alan başarılı tenisçiler katılacak. Bunlar arasında dünya sıralamasında 155. sıradaki milli tenisçimiz Çağla Büyükakçay da bulunuyor.

Turnuvaya, 'Eleme' ve 'Ana Tablo' olarak toplamda 60 dolayında kadın tenisçinin katılması bekleniyor. Turnuvadaki tüm maçlar Kültürpark Tenis Kulübü'nde yapılacak. Uluslararası turnuva, 17 Haziran ile 24 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İlgili Haberler