Ümit Besen, Arif Susam ve Nejat Alp Şarkılar Bizi Söyler’de

Ümit Besen, Arif Susam ve Nejat Alp Şarkılar Bizi Söyler’de

Taverna müziğinin 3 dev ismi ümit besen, arif susam ve nejat alp şarkılar bizi söyler’de

A+A-

Kanal D’nin, yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile usta klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı “Şarkılar Bizi Söyler” yeni bölümü ile ekrana geliyor.

ŞARKILAR BİZİ SÖYLER’DE TAVERNA MÜZİKLERİYLE NOSTALJİ...

Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren “Şarkılar Bizi Söyler”in yirmi ikinci bölümünde Taverna müziğinin sevilen şarkıları seslendirildi. Şarkılar Bizi Söyler, “Taverna Şarkıları” konseptli açılışını “Benim de Canım Var” şarkısıyla yaptı.

TAVERNA MÜZİĞİNİN 3 DEV İSMİ ÜMİT BESEN, ARİF SUSAM VE NEJAT ALP ŞARKILAR BİZİ SÖYLER’DE

Şarkılar Bizi Söyler bu hafta, Taverna müziğinin 3 dev ismini ağırladı. Usta sanatçılar Ümit Besen, Arif Susam ve Nejat Alp muhteşem şarkıları ve yorumlarıyla izleyenleri adeta Tarabya’da 70’li yılların sonundan 90’lı yıllara kadar hüküm süren Taverna şarkılarının yankılandığı eğlence gecelerine götürdü… 

Usta sanatçılar zaman zaman duygusal aşk şarkılarıyla hüzünlendirirken kimi zaman da hareketli şarkılarla stüdyoda eğlenceli anlar yaşattı. Ümit Besen “Okul Yolunda, Islak Mendil, I Love You”, Arif Susam “Sabaha Kadar, Ölümsüz Sevdim, Yıl Dönümü” gibi romantik aşk şarkılarını seslendirirken Nejat Alp “Çiftetelli, Yorgan, Arkadaşım” şarkılarıyla unutulmaz bir geceye imza attı. 

Taverna müziğinin güçlü yorumcularının konuk olduğu gecede, anılar hafızalarda bir kez daha tazelendi. Ümit Besen, Arif Susam, Nejat Alp müziğe nasıl başladıklarını, Tarabya’da yan yana mekânlarda yankılanan şarkılarını, o yıllardaki eğlence kültürünü anımsayarak keyifli bir sohbete imza attı.

PİYANODA VE YORUMDA HAKAN ALTUN

Usta sanatçılar Ümit Besen ve Arif Susam’ın şarkılarına piyano ile eşlik ettiği gecede Hakan Altun da dayanamadı ve piyanonun başına oturdu. Hakan Altun, Sibel Can’ın “Senden Başka Kimsem Yok” şarkısını piyano başında yorumladığı anlarla hem şaşırttı hem de keyifli anlar yaşattı…

BAŞROLDE SİBEL CAN

Taverna şarkılarının söylendiği Şarkılar Bizi Söyler’e Sibel Can muhteşem düetleriyle damga vurdu. Sibel Can’ın “Lale Devri” şarkısına Arif Susam’ın sürpriz eşliği ile müzik ziyafeti yaşanırken programın ilerleyen dakikalarında Sibel Can ve Ümit Besen 80’li yıllara damga vuran “Nikâh Masası”na yaptıkları düetle mest etti. Sibel Can son olarak Nejat Alp ile “Şaka Yaptım” şarkısında buluştu ve ikili eğlenceli performanslarıyla keyifli dakikalar yaşattı.  

SİBEL CAN’DAN NEJAT ALP’İ HAYRAN BIRAKAN YORUM…

Taverna müziğinin usta ismi Nejat Alp, “Sazlar Çalınır” şarkısını Sibel Can’ın sesinden dinlediğini ve yorumunu unutamadığını söyleyince Sibel Can usta sanatçının övgü dolu sözlerine muhteşem yorumuyla cevap verdi. Programın sonunda “Sazlar Çalınır” şarkısıyla Nejat Alp’i hayran bırakan Sibel Can’a Hakan Altun, Hüsnü Şenlendirici, Arif Susam ve Ümit Besen de yorumlarıyla katıldı…

Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile 30 Ekim Cumartesi akşamı saat 20.00’de Kanal D’de…

Yayın Tarihi     : 30 Ekim Cumartesi/ 2021  

Yayın Saati       : 20.00