Ümit Özdağ Zafer Partisi’ni kurdu

Ümit Özdağ Zafer Partisi’ni kurdu

Prof. Dr. Ümit Özdağ, partisinin isminin Zafer Partisi olduğunu duyurdu. Özdağ, yeni partinin logosunu da sosyal medya hesabından paylaştı.

A+A-

Ayyıldız Hareketi'nin kurucusu olan İstanbul Milletvetkili Ümit Özdağ, yeni partisini duyurdu. 

Sosyal medyadan açıklama yapan Özdağ, "Kanıyla Anadolu'nun kapılarını açan, canıyla bu toprakları vatan yapan; Alparslan'dan Mustafa Kemal'e, şehitlerden gazilere, tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk milletinin yeni ZAFER'i doğuyor..." dedi. Özdağ paylaşımına yeni partinin logosunu da ekledi.

İYİ Parti’den istifa etmesinin ardından ‘Ayyıldız Hareketi’ni başlatan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, yeni kurdukları partinin adının 'Zafer Partisi' olduğunu açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Özdağ partinin logosunu paylaştı ve "Kanıyla Anadolu'nun kapılarını açan, canıyla bu toprakları vatan yapan; Alparslan'dan Mustafa Kemal'e, şehitlerden gazilere, tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk milletinin yeni ZAFER'i doğuyor" dedi.

Öte yandan Ümit Özdağ, Zafer Partisi'nin kuruluş dilekçesini 26 Ağustos tarihinde verecek. Zafer Partisi'nin kurulmasıyla Meclis'te temsil edilen siyasi parti sayısı ise 14'e yükselecek.

Önceki ve Sonraki Haberler