Vestel akıllı telefon duvarı ile Guinness rekoru kırdı

Vestel akıllı telefon duvarı ile Guinness rekoru kırdı

Vestel’in ürettiği ve Türkiye’nin ilk akıllı telefonu olan Venus V3 5570'leri kullanarak akıllı telefon duvarı yaptı.

A+A-

Vestel’in ürettiği ve Türkiye’nin ilk akıllı telefonu olan Venus V3 5570'leri kullanarak akıllı telefon duvarı yaptı. Yapılan bu duvar ilede Guinness rekorunu kıran Vestel bu duvarı yapmak için 504 tane akıllı telefon kullandı.

WMC 2017 VESTEL

Vestel’den konuyla ilgili yapılan açıklamaya şu şekilde; Vestel, 27 Şubat–2 Mart'ta Barselona'da düzenlenen, dünyanın en büyük mobil teknoloji etkinliği Mobile World Congress'teki (MWC) standında 504 Vestel Venus telefonla dünyanın en büyük telefon duvarını inşa ederek bir rekora imza attı.

VESTEL 4’NCÜ KEZ KONGREYE KATILIYOR

Türkiye'nin teknoloji şirketi Vestel, dünyanın en büyük mobil teknoloji etkinliği Mobile World Congress'e bu yıl dördüncü kez katılıyor. Katıldığı fuarlarda farklı deneyim ve show alanları-aktiviteleri gerçekleştiren Vestel'in standında bu sene en ilgi çekici detaylardan biri 504 adet Venus'ün bir araya getirilerek oluşturulan telefon duvarı oldu. Vestel'in inşa ettiği bu duvar, dünyanın en büyük akıllı telefon duvarı olarak Guinness Rekoru kırdı. Vestel'in standını ziyaret eden Guinness jürisi Vestel'in rekorunu tescilledi. Bir önceki rekor 400 telefonla kırılmıştı.

FARKLI EKRANLAR KULLANILARAK TEK GÖRÜNTÜ

Kapsamlı bir çalışma sonucu ortaya çıkan 3.6 metre eninde 1.9 metre uzunluğundaki Venus telefon duvarının en önemli özelliği 504 farklı ekrana verilen görüntü ile bütünleşik bir görüntü elde edilmesi.

Vestel V3 5570 KULLANILDI

Dünyanın en büyük telefon duvarının yapımında kullanılan Vestel V3 5570, 5.5" Full HD IPS ekranı sayesinde full HD kalitesinde görüntü sunuyor. Doğadaki ışık yansımalarından ilham alarak tasarlanan Vestel Venus V3 5570, özel diamond cut teknolojisi kullanılarak oluşturulan çerçevesi ile benzersiz bir karizma ve stil sahibi bir duruş sergiliyor.