Virginia Woolf'un hayatını anlatan ikinci film çekiliyor

Virginia Woolf'un hayatını anlatan ikinci film çekiliyor

Dünyaca ünlü yazarlardan birisi olan Virginia Woolf’un hayatını anlatan ikinci film çekiliyor.

A+A-

Dünyaca ünlü yazarlardan birisi olan Virginia Woolf’un hayatını anlatan ikinci film çekiliyor. Feminist yazarlar arasında önemli bir yere sahip olan yazarın hayatını anlatan birinci filmden sonra “Vita and Virginia” adıyla ikinci kez beyaz perdeye aktarılıyor.

Virginia Woolf’un Orlando kitabından

Ünlü yazar Virginia Woolf hayatının belli bir döneminin beyaz perdeye aktarılacağı “Vita and Virginia” adlı film yazarın kitaplarından birisi olan “Orlando” kitabından senaryolaştırıldı. Yazarın hayatının anlatıldığı ikinci film olacak olan “Vita and Virginia” filmi ile iki kadının hayatından kesitler sunulacak. İki kadının gündelik yaşamının yanı sıra edebi yönlerinin de aktarılacağı filmde başrolleri Eva Green ve Gemma Arterton paylaşıyorlar. Filmin yönetmenliğini ise Chanya Buttton yapıyor.

SAATLER ELEŞTİRİLERE MARUZ KALMIŞTI

Daha önce yazarın hayatından ve kitaplarındaki karakterlere yer verilen “Saatler” adlı film çekilmişti. 2003 yılında seyirci ile buluşan Saatler filmi film eleştirmenlerinden farklı yönlerde eleştirilere maruz kalmıştı. Aynı birinci filmde olduğu gibi bu seferde yazarın hayatına odaklanan filmin nasıl olacağı ve eleştirmenlerden nasıl eleştiriler alacağı merak konusu.

Kitaptaki karakterden etkileniyor

Beyaz perdede seyirci ile buluşacak olan “Vita and Virginia” adlı filmde Virginia Woolf, Londra’da bir yaşam sürmektedir. İlk romanının yazımı ile uğraşan yazar aynı zamanda depresyonla da baş etmeye çalışmaktadır. Filmde zaman ilerleyerek 20 sonrasına gider. II. Dünya Savaşı sonlanmıştır. Los Angeles’ta yaşayan Laura Brown adındaki bir bir ev kadını Mrs. Dalloway’i adlı kitabını okuyor. Yazarın kitaptaki karakterindeki devrimci ruhtan etkileniyor. Kitap kahramanından aldığı ilhamla yaşamında büyük bir değişiklik yapma kararı verir