Volkswagen dizel motordan vazgeçiyor

Volkswagen dizel motordan vazgeçiyor

Volkswagen firmayı emisyon krizine sokmasından dolayı dizel motor üretimini durduracağı bunun yerine benzinli ve hibrit motorlar üzerine yoğunlaşacağı belirtiliyor.

A+A-

Volkswagen 2018 yılında benzinli ve hibrit modellere ağır vererek dizel motordan vazgeçeceği iddia ediliyor. Volkswagen firmayı emisyon krizine sokmasından dolayı dizel motor üretimini durduracağı bunun yerine benzinli ve hibrit motorlar üzerine yoğunlaşacağı belirtiliyor.

2018 YILINDA YENİ MOTOR

2016 yılında en çok araç satan markası olan Volkswagen 2018 yılında Polo ve Golf modellerini yenilemeyi düşünüyor. Bu iki modelde dizel motordan ziyade benzin motor başta olmak üzere hibrit motor üzerine yoğunlaşacağı tahmin ediliyor.

HİBRİT VE ELEKTRİKLİ MOTOR ÖN PLANA ÇIKIYOR

Emisyon krizinin ortaya çıkmasından sonra marka hibrit motor ve elektrikli motorlara ağırlık vereceğinin ilk işareti olan hibrit motor konseptini tanıtarak bu yönde çalışmalara ağırlık vereceği açıklanmıştı. Başta düşük silindir hacmine sahip dizel motorlar başta olmak üzere markanın yavaş yavaş dizel motor seçeneklerini azaltacağı tahmin ediliyor.

ÖNCELİK POLO VE GOLF

İlk etkilenecek olan modelinde küçük hacimleri ile Polo ve Golf olacağı sanılıyor. Bu iki modelde hibrit ve elektrikli olan 1.5 TSI EVO Blue Motion motoru kullanılacağı sanılıyor. Bu motor hem performans yönünden hem de tasarruf açısından tatmin edici olduğunun üzerinde duruluyor.

Önceki ve Sonraki Haberler