Vosvos Festivali bu yıl 15. kez düzenlenecek

Vosvos Festivali bu yıl 15. kez düzenlenecek

Ordu Vosvos Kulübü Derneği Başkanı Şükrü Odabaş bu yıl Ordu’nun Kabadüz İlçesi Çambaşı Yaylası Vosvos Kamp alanında gerçekleştirilecek festival için çalışmalara başladı

A+A-

Ordu Vosvos Kulübü Derneği Başkanı Şükür Odabaşı, Ordu il ve ilçelerinin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla turizmci Enis Ayar tarafından başlatılan Vosvos Festivali’ni bu yıl 15. kez yapacaklarını söyledi.

1-7 Temmuz tarihleri arasında yapılması planlanan ‘Ordu 15.Vosvos Şenliği’ne ülke genelinde çok sayıda Vosvos tutkununun katılması bekleniyor.

Ordu Vosvos Kulübü Derneği Başkanı Şükrü Odabaş bu yıl Ordu’nun Kabadüz İlçesi Çambaşı Yaylası Vosvos Kamp alanında gerçekleştirilecek festival için çalışmalara başladı. Başkan Şükrü Odabaşı festivalin yapılacağı ilçe olan Kabadüz’de Belediye Başkanı Yener Kaya’yı ziyaret etti.

Festival programı hakkında başkan Yener Kaya ile bilgi alışverişinde bulunan Ordu Vosvos Kulübü Derneği Başkanı Şükür Odabaşı net festival programının önümüzdeki günlerde belli olacağını söyledi.

Kabadüz Belediye başkanı Yener Kaya ise festivalin Ordu ve ilçeleri için güzel bir organizasyon olacağını belirterek, tüm doğa tutkunu ve vosvos severleri 1-7 Temmuz tarihleri arasında Çambaşı Turnalık Yaylası Vosvos kamp alanına davet etti.

VOSVOSCULAR 19 MAYIS’TA SAMSUN’DA

Öte yandan vosvos severler Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun’a gelmesiyle başlayan Milli Mücadele’nin 100. Yıl etkinliklerine katılacak. Ülke genelinden çok sayıda vosvos tutkununun yer alacağı şenliklere Ordulu olan Ankara Volkswagen Fun Club Başkanı Olgun Şensoy’da yaklaşık 20 araçlık konvoy ile Samsun Vosvos Kulübü (SAMWOS) Başkanı Ümit Suluova’nın davetlisi olarak Samsun’a gelecek. 17 Mayıs’ta Ankara’dan, Eskişehir’den, İzmir’den, İstanbul ve Ordu gibi ülkenin birçok bölgesinden tüm vosdostlarla Samsun’a hareket ederek Milli Mücadele’nin 100. yıl coşkusuna ortak olacaklarını ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını 19 Mayıs 1919’da ayak bastıkları Samsun’da bir kez daha coşku ile anacaklarını söyledi.