VR destekli Gran Turismo Sport, PlayStation Plus'a geliyor

VR destekli Gran Turismo Sport, PlayStation Plus'a geliyor

PS4’e ilk kez çıkış yapacak olan dünyaca ünlü Gerçek Yarış Simülatörü’nde geleceğin yarışlarını tam gaz keşfedeceksiniz.

A+A-

Araba yarışı seven oyuncular tarafından uzun süredir beklenen ve Gerçek yarış deneyimi yaşatacak olan VR destekli Gran Turismo Sport PlayStation 4'e geliyor.

Ödüllü Gerçek Yarış Simülatörü serisi ilk kez PlayStation 4'e gelerek sizi gerçekten heyecanlandıracak yarışlara sokmak için yüksek oktanlı pistlere yolluyor.

FIA (Fédération Internationale de l'Automobile) ile direksiyonu paylaşan Polyphony Digital, sıradan sürücülerden otomobil tutkunlarına kadar herkesin rahatça oynayabilmesi amacıyla titizlikle ayarlanmış bir oyun tasarladı.

İki çevrimiçi şampiyonaya hazırlanın – Uluslar Kupası'nda ülkenizi temsil edin ve Üreticiler Kupası'nda favori otomobil üreticiniz adına sürün.

Gerçek motor sporları dünyasının resmî şekilde tanınan ilk video oyununda tarihi bir zafer elde edebilir misiniz?

GT Sport beta denemesi

Yarışa hazır mısınız? Ayağınızı gaza koyun ve kapalı betada GT Sport'u ilk oynayanlardan biri olun. Kemerinizi bağlayın, birbirinden farklı pistlerde titizlikle seçilen araçların direksiyonunun başına geçin ve diğer beta katılımcılarına karşı çevrimiçi yarışın.

17 Mart'tan itibaren kapalı beta, global PlayStation Network kimliklerine açılacak. Katılma şansını yakalamak için hemen kaydolun; başarılı olursanız bildirim alacaksınız. Kaçırırsanız üzülmeyin; beta testine katılmak için daha birçok fırsatınız olacak.

ORİJİNAL OTOMOBİLLER

Vision Gran Turismo, dünyanın otomobil üreticilerinin fantastik yol araçlarını tasarlamalarına ve bu araçların Gran Turismo 6'nın sanal dünyasında hayat bulmalarına olanak sağlamıştır. Bu proje Gran Turismo Sport'ta da devam edecek.

Yeni gelecek olan otomobillere ek olarak mevcut Vision Gran Turismo araçları (Bugatti, Peugeot ve Volkswagen gibi şirketlere ait) elden geçirilerek Gran Turismo Sport yarışlarında yer alabilecekler.

GERÇEK OTOMOBİLLER

Her araç muhteşem detaylarla dijital olarak yeniden tasarlandı. Farların iç yapısından koltukların dikimine kadar Polyphony Digital Inc. ekibi, orijinal tasarımcıların tutkusunu aynen koruyarak her aracı titizlikle işliyor.

Listede tüm sürüş meraklılarının ihtiyacını karşılayacak, hem yarış hem de üretim araçlarının dâhil olduğu toplam 140 araç bulunuyor.

PİSTLER

Her zaman popüler olmuş Nürburgring Nordschleife’ye (Kuzey Çemberi) ek olarak Gran Turismo serisinde ilk defa yer alacak çeşitli yeni pistler Gran Turismo Sport'ta bulunacak. Bunlar arasında efsanevi “Tokyo Expressway” ve yarım millik oval pist “Northern Isle Speedway” de bulunuyor.

Gran Turismo Sport'ta sürücüleri Japon büyük şehirden Meksika Amerikan sınırına kadar 27 düzenle birlikte toplamda 19 pist bulunacak.

SÜRÜŞ

Geliştirilmiş kontroller sayesinde tıpkı gerçek bir otomobili kullanır gibi oyundaki aracı kontrol edebileceksiniz. İlk Gran Turismo'nun ilkelerini koruyarak yeni fizik motoru önemli ölçüde geliştirildi, hem yeni başlayanlara hem de ustalara uygun hâle getirildi.

Frene basmak ve bir virajı almak gibi temel yeteneklerden sürüş oyunlarına yeni olanlar için önemli olacak temel konulara kadar tüm bilgiler öğrenilebilir.

MANZARALAR

Dünyanın en harika manzaralarından bazıları eşliğinde en sevdiğiniz otomobillerinizle dünyayı gezin. Manzaralar, birçok modern oyunda bulunan geleneksel 'fotoğraf modu'nu geliştirerek oyuncunun tüm dünyadan gerçek dünya bölgelerinde en sevdiği oyun içi otomobillerin fotoğrafını çekmesine olanak sağlar.

Bir dizi kamera kontrolüne ve ileri işleme efektlerine sahip olan Manzaralar, oyunculara tamamen kendilerine özel otomobil fotoğrafçıları olma fırsatı sunar.

SPOR MODU

Dünyada bir numara olmak bir şeydir ama ülkenizi temsil etmenin baskısıyla bunu yapmak başka bir şeydir. Gereken yeteneklere sahip misiniz? Peki ya en sevdiğiniz marka için yarışmaya ne dersiniz? Başarılı sürüş yeteneklerinizden daha fazlasına ihtiyacınız olacağınız FIA (Fédération Internationale de l’Automobile) tarafından resmî olarak sertifikalı iki şampiyonada kararlılığınızı sınayın.

İki serinin şampiyonları, yıllık FIA ödül töreninde gerçek hayattaki motor sporları şampiyonları ile birlikte tanıtılacak.