Warmhaus Summer Cup nefes kesti

Warmhaus Summer Cup nefes kesti

Warmhaus sponsporluğunda Ülkü Park ev sahipliğinde gerçekleşen Summer Cup yarışları nefes kesti.

A+A-

Ülkü Park Yarış Pisti'nde dün heyecan fırtınası esti. Warmhaus Summer Cup Yarışlarına sürücülerin birbirleriyle kıyasıya mücadelesi damga vurdu. 7'den 70'e büyük ilginin olduğu yarışlarda Opel Corsa OPC Cup, Warmhaus Super grup, Polo grup ve Siena gruplarında pistte yerini alan sürücüler adrenalin dolu anlar yaşattı.

Ülkü Park’ta Heyecan Fırtınası

Warmhaus 1. yarışlarında ise Super, Dizel ve Siena gruplarında sürücüler yarıştı. Süper grupta 95 numaralı Hakan Mete Kutay ilk sırayı aldı. Dizel grupta 8 numaralı Osman Demirel, Siena grubunda ise 25 numaralı Ali Hakan Kerci birinciliğe yerleşti. İkinci yarışlarda ise 95 numaralı Hakan Mete Kutay bir kez daha rakiplerini geride bıraktı. Polo grupta 5 numaralı Serkan Çoban, Siena grupta da 25 numaralı Ali Hakan Kerci kürsüye birinci olarak geldi. Opel Corsa OPC Cup ile başlayan heyecan dolu yarışların ilkini 99 kapı numaralı deneyimli pilot Ümit Ülkü kazandı. İkinci yarışta ise 16 numaralı Çağlayan Çelik rakiplerini geride bırakarak birinci olarak kürsüye çıktı.

15 aracın start aldığı ilk turun 3. virajında Warmhaus polo kategorisinde yarışan Levent Başaran'ın spin atması sonucu arkasından gelen Çağlayan Çelik ve Mehmet Yeğen ile üç araç zincirleme kaza yaptı ve 3 araç yarışamayacak hale geldi. Kaza yapan pilotlar yarışı tribünden seyrederek diğer pilot arkadaşlarına destek oldu. 20 dakikalık gecikme sonrası tekrar start verildi.

Warmhaus Summer Cup'da 15 tur üzerinden yapılan 2. yarışta ise sonuçlar şu şekilde oldu:

Super kategoride Hakan Mete Kutay birinci, Hüseyin Yıldırım ikinci, Polo Cup kategorisinde Serkan Çoban birinci, Yunus Emre Küçükbekir ikinci Hasan Gökhan Bedir üçüncü, Siena Cup'da Ali Hakan Kerci birinci, Ersin Yücesan ikinci Mehmet Başer üçüncü oldu.

Kupayı Muhammed Ali Ülkü Takdim Etti

Centilmence geçen rekabetin ardından ilk üç sırayı alan sürücüler kürsüye çıkarak kupalarını aldı. Birinciliği kazanan sürücüler, sezon sonu kategorisinde de ilk sıraya yerleşti. Yarış sonucunda kazanan isimlere kupalarını Ülkü Park Koordinatörü Muhammed Ali Ülkü takdim etti. Warmhaus Summer Cup sporcuları için sezon içerisinde en az 3 etaba katılan sporcular elde ettikleri puanlarla 23 Aralık Cumartesi akşamı düzenlenecek törenle kupalarını alacak. Bir sonraki yarışma 24 Aralık Pazar günü ERS Motors 3D sponsorluğunda Kış Kupası olarak başlayacak.