WhatsApp gece modu özelliğini kullanıma sunuyor

WhatsApp gece modu özelliğini kullanıma sunuyor

Telefon üreticileri ve uygulama geliştiricilerin gündeminde olan gece modu özelliğini mesajlaşma platformu WhatsApp’ta kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

A+A-

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcılarına memnun edecek yeni özellikleri platformuna taşımaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi en son gönderilen mesajları silebilme özelliğinden bahsetmiştik. Şimdi ise mesajlaşma platformu, Samsung ve Apple’ın cihazlarında da sön dönemde popüler hale gelen gece modu özelliğini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Fakat yaklaşık 1.2 milyar kullanıcısı bulunan WhatsApp’ın yayınlayacağı gece modu özelliği, bizlerin bildiği gece modu fonksiyonundan biraz farklı olacak. Standart gece moduna sahip uygulama ve cihazlar gece kullanıcıların gözünü alan beyaz renk tonunu tersine çevirerek görsel anlamda iyileştirmeler vaat ediyor.

WhatsApp’ın sunmaya hazırlandığı bu özellikte ise gece çekilen fotoğraflar daha net çıkacak. Yani gece ışıksız ortamda kötü çıkan fotoğrafların daha net çıkmasını sağlayacak bir özelliği kullanıcıları ile buluşturacak. Bunun yanı sıra, bu özellik ışığın az olduğu ortamlarda, yani gece görüntülü konuşma yapan kullanıcılarının en başlıca sorunu olan görüntü kalitesi sorununu da çözüme kavuşturmuş olacak.

Şimdilik iOS kullanıcılarına geleceği tahmin edilen bu mod, kısa bir süre içerisinde Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor.