WhatsApp yenilendi!

WhatsApp yenilendi!

Uzun zamandır eklenmesi beklenen özelliklerin eklendiği uygulama güncellenerek bu günden itibaren kullanılmaya başlandı.

A+A-

Dünyanın en popüler mesajlaşma programı WhatsApp yenilikler ile kullanıcılarına sürpriz yaptı. Uzun zamandır eklenmesi beklenen özelliklerin eklendiği uygulama güncellenerek bu günden itibaren kullanılmaya başlandı.

24 SAATTE SİLİNEN FOTOĞRAFLAR

WhatsApp'a uzun zamandır gelmesi beklenen yeni durum özelliği nihayet yayınlandı. Türkiye'deki kullanıcılar için de yayınlanan son güncellemeyle birlikte WhatsApp'ta yazılı durum yerine, 24 saatte silinebilen fotoğraf, video ve GIF'lerden oluşan durum paylaşılabiliyor.

SNAPCHAT’E BENZEDİ

Snapchat benzeri durum özelliğinin WhatsApp'a geleceği uzun zamandır konuşuluyordu.

VİDEO VE GİF

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a beklenen özellik sonunda geldi. Geçtiğimiz günlerde kaleme aldığımız haberde, WhatsApp'taki durum özelliğinin Snapchat benzeri olacağını ifade edilmişti. 'İşte, Okulda, Müsait, Meşgul' vb. klasik durumları elden geçirecek olan WhatsApp'ın, 24 saat içinde silinecek fotoğraf, video ve GIF paylaşma özelliği getireceğini belirtilmişti. Söylenilenler aynen gerçekleşti WhatsApp bu özellikleri uygulamaya ekledi.

GİZLİLİK KONTROLÜ

Yeni özelliğin en güzel yanlarından birisi gizlilik kontrolünün olmasıdır. Paylaştığınız durumları kimin görmesini, kimin görmemesini istiyorsanız düzenleyebiliyorsunuz. WhatsApp'ta yeni durum paylaşımı yapmak için durum bölümün girip, ekranın üstündeki yuvarlak butona basmanız gerekiyor. Sonra ister anlık görüntüyü, ister arşivinizdeki görüntüyü paylaşabiliyorsunuz.

HİKAYELER ÖZELLİĞİ

Bildiğimiz üzere Facebook, bünyesinde olan tüm sosyal medya platformlarına Snapchat özellikleri getiriyor. Instagram'daki hikayeler özelliği ve WhatsApp'ın yeni durum özelliği birebir Snapchat mantığında yapılan yenilikler. Facebook'un benzer özelliği Messenger'da da kullanacağı tahmin ediliyor.

İlgili Haberler