Whatsapp'ın Görüntülü Arama Özelliği Sonunda Geldi

Whatsapp'ın Görüntülü Arama Özelliği Sonunda Geldi

Whatsapp kullanıcılarının uzun zamandır merakla beklediği görüntülü arama özelliği sonunda kullanıma açıldı. Bu özellik için yoğun çalışma halinde olduğu bilinen Whatsapp geliştiricileri tarafından böyle bir destek sağlanması ise uygulamayı zirveye taşıdı

A+A-

Geçtiğimiz aylar içerisinde Whatsapp görüntülü arama özelliği için müjdesini vermişti. Kullanıcıları heyecanlandıran bu özellik için Mayıs ayından beri Android cihazlar üzerinden Whatsapp beta versiyonu deneme sürecinin devam ettiği biliniyordu.

GÖRÜNTÜLÜ ARAMA

WhatsApp kullanıcıları sabırsızlanıyordu Sonunda Whatsapp’ın deneme süreci meyvesini verdi ve IOS, Android ve Windows işletim sistemli cihazlar için Whatsapp yeni görüntülü konuşma özelliği kullanıma açıldı. Görüntülü konuşma özelliğini kullanarak sohbet etmek için tek yapmanız gereken konuşmak istediğiniz kişiyle sohbet sayfanızı açmak ve sağ üst köşede bulunan telefon imgesine tıklamak. Bu işlemden sonra eskiden yalnızca telefon görüşmesi yapılırken, şimdi telefonla görüşmek ya da görüntülü arama yapmak için önünüze iki seçenek çıkıyor. Bu sayede de artık Whatsapp ile her türlü görüşme sağlanabilmiş oluyor.

Görüntülü aramada kalite

Tıpkı diğer program ve uygulamalarda görüntülü konuşmanın ses ve görüntü bakımından kalitesi direkt olarak internetin hızı ile doğru orantılı seyrediyor. İnternet bağlantınız ne kadar kaliteli ise uygulamadan da aynı oranda kalite almak mümkün olabiliyor.

Alanında rakipsiz bir uygulama yaptı

Whatsapp’ın benzer uygulamalar arasında zirveye yerleşmesini sağlayan bu özellik sayesinde neredeyse rakipsiz olduğunu söylemek mümkün. Daha önce bu uygulamaya ek görüntülü konuşma için Skype, Google Duo gibi uygulamalara da ihtiyaç duyan kullanıcıların artık tüm ihtiyacına Whatsapp cevap verebiliyor.