Yahoo'nun Verizon'a devrinde son aşamaya geçildi

Yahoo'nun Verizon'a devrinde son aşamaya geçildi

Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer, satın alma işlemlerinin Temmuz ayında tamamlanacağını ve 4,5 milyar dolarlık alışverişin sonuca ulaşacağını açıkladı.

A+A-

Yahoo’nun Verizon’a satışında arap saçına dönen pazarlıkların ve detayların sonuna yaklaşıyoruz. Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer, satın alma işlemlerinin Temmuz ayında tamamlanacağını ve 4,5 milyar dolarlık alışverişin sonuca ulaşacağını açıkladı.

İnternet devi Yahoo için yapılan pazarlıklar sonunda Verizon, 4,5 milyar dolarlık teklifle açık arttırmayı kazanmıştı. Ancak Verizon Yahoo’nun tümünü değil, sadece internet varlıklarını satın alacak. Yahoo’nun Alibaba’daki ortaklığı gibi yatırımları bu pazarlığa dahil değildi.

Yahoo’nun Verizon’a geçişi aslında 2017’nin ilk üç ayında tamamlanacaktı anca Yahoo’nun sunucularında ortaya çıkan iki dev açık nedeniyle yaşanan sorunlar Verizon’u endişelendirdiği için işlemler duraksamıştı.

Verizon, Yahoo’yu bünyesine katmasıyla beraber dijital reklamlar konusunda büyük bir atağa kalkacak ve Google ile Facebook’un internet reklamlarındaki payından büyük bir dilim koparacak.