Yaşar: Haftada Bir Gün Medya Diyeti Yapalım

Yaşar: Haftada Bir Gün Medya Diyeti Yapalım

Yaşar baba olmanın kendisini çok değiştirdiğini söyledi ve bunu “medya diyeti” sözü ile açıklayarak herkese haftada en az bir gün medya diyeti yapmaya davet etti.

A+A-

Şehir Yalnızlığı adlı albümünü müzik marketlere sunan başarılı yorumcu YAŞAR, CRI TÜRK’te konuk olduğu Michael Kuyucu’nun programında toplumsal ve aktüel konulara değinen açıklamalarda bulundu. Yaşar baba olmanın kendisini çok değiştirdiğini ve duygusallaştırdığını söylerken medyayı dönem dönem takip etmediğini söyledi ve bunu “medya diyeti” sözü ile açıklayarak herkese haftada en az bir gün medya diyeti yapmaya davet etti

Haftada Bir Gün Medya Diyeti Yapalım

Yaşar, Michael Kuyucu’ya:  “Ben artık farklı bir boyuta geçtim ve çok farklı yaşıyorum. Olgunlaştım, durgunlaştım, eski çılgınlıklarım yok. Arada bir kendimi tamamen bırakmayı özlüyorum. Çok duyarlı bir hale geldim. Olup biten şeyler beni çok etkiliyor. Eskiden şarkıdan, müzikten, sanattan etkilenirdim, şimdi olup biten her şeyden çok fazla etkileniyorum. Baba olduktan sonra iş iyice değişti. Acılara karşı çok fazla duyarlıyım ve direkt ben yaşıyormuş gibi hissediyorum ve çok zorlanıyorum gerçekten.

O yüzden bazen medya diyeti yapıyorum. Radyo dinlemiyorum, haber dinlememeye çalışıyorum, çok politik olduğunu düşündüğüm Twitter'ı mümkün olduğunca kullanmamaya çalışıyorum. Her şey biraz politiktir; ama inatlaşma ve gruplaşma kültürü beni rahatsız ediyor. Çatışkı, çelişki sanat için gerekir, bazı şeyler doğurur.; ama çatışma farklı, çok yorucu. Bu medya diyeti bana ne kazandırdı? Beynimin çok dolu olan kısımlarında belli boşluklar oluşturdu, o boşluklara hoş şeyler koymama sebep verdi.” dedi ve herkesi haftada en az bir gün medya diyeti yapmaya davet etti. 

Yaşar

Yaşar

Mehmet Yaşar Günaçgün