Yeni Aspire dizüstü bilgisayarlar tanıtıldı

Yeni Aspire dizüstü bilgisayarlar tanıtıldı

Acer’ın tümüyle yeni Aspire dizüstü bilgisayarları günlük ihtiyaçlar için güçlü bilgi işlem gücü sağlıyor.

A+A-

Acer tümüyle yeni dizüstü bilgisayar serisini tanıttı. Windows 10 barındıran bu gündelik kullanım amaçlı cihazlar, ailelere ve öğrencilere yönelik Aspire 1 ve Aspire 3'ten, pratik ve yaygın Aspire 5'e ve serinin en üstün cihazı Aspire 7'ye kadar çok çeşitli tüketici ihtiyaçlarını karşılıyor.

Güçlü bir performans arayan kullanıcılar için Aspire 7 7. nesile kadar Intel® Core™ i7 işlemciler ve NVIDIA® GeForce® GTX 1060 grafikler barındırmaktadır. Güçlü bir CPU ve GPU performansı ile opsiyonel bir Full HD ekran barındıran Aspire 5 çok çalışan ve hatta daha da çok oyun oynayan kişiler için tasarlanmıştır. Acer Aspire 1 ve 3 hızlı 802.11ac kablosuz teknoloji, gelişmiş multimedya kullanımı için harika özellikler ve hem duyarlı hem de kullanımı kolay Precision Touchpad dahil olmak üzere gündelik işler için üretilmişlerdir.

Aspire 1 – Bulut çağı için gerekli olan herşey

Aspire 1 aile ile paylaşım, internette gezinme amacıyla veya ikinci bir cihaz olarak bir dizüstü bilgisayar arayan kullanıcılar için idealdir. Bir yıllık Office 365 Personal[i] üyeliği ve 1 TB OneDrive depolama içerir. Geleneksel kablosuz teknolojiden üç kat daha hızlı olan 802.11ac kablosuz teknolojisi[ii] bir USB 3.0 bağlantı noktası, iki USB 2.0 bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası ve Ethernet ile Aspire 1 bağlantıyı zahmetsiz bir hale getirir. 14 inchlik cihaz gücünü Intel Celeron® veya Pentium® işlemciler, 32 veya 64 GB eMMC depolamadan alırken, 4 GB DDR3L bellek ve Intel® HD Grafikler 9 saatlik pil ömrü tarafından [iii] desteklenir. Tüm bunlar 18 mm'den küçük ve yalnızca 1.65 kg ağırlığında şık bir kasanın içine sığdırılmıştır.

Aspire 3 – Gündelik bilgisayar kullanımı

Aspire 1'in aynı tasarımı ve yaratıcı ilhamları takip edilerek, daha yoğun medya tüketimi ihtiyaçları için güç ve performans sağlamak amacıyla Aspire 3'e ekstra özellikler eklenmiştir.

Aspire 3 14 inç HD, 15.6 inç HD veya 15.6 inç Full HD ekran seçenekleriyle temin edilebilir. Aspire 3'ün işlemci seçenekleri arasında 12 GB belleğe kadar Intel Core, Celeron ve Pentium işlemciler mevcuttur. Ayrıca, göz yorgunluğunun azaltılmasına yardımcı olan mavi ışığa maruz kalmayı azaltan Acer BlueLightShield™ teknolojisine de sahiptir.

Aspire 5 – Sürüden ayrılan ileri teknoloji

Daha zorlu kullanıcı gereksinimlerini karşılamak için özellikleri arttırılan Aspire 5 medya dolu bir hayat tarzına uygun bir cihazdır – yaratmak ve paylaşmak isteyen herkes için güvenilir bir teknolojidir. Fotoğraf düzenleme ve online yayıncılık arasında, Aspire 5 kullanıcıların yoğun bir hayat tarzını organize edebilecekleri temel araçtır.

Aspire 5 gücünü 7. nesile kadar Intel Core işlemciler ve en yeni NVIDIA GeForce grafiklerden ve maksimum 20 GB DDR4 2400 MHz bellekten alır. Depolama açısından, 2 TB'a kadar HDD'ler ve 256 GB'a kadar M.2 SSD'ler arasında seçim yapılabilir.

Gelişmiş multimedya performansı Aspire 5'i diğerlerinden farklı kılıyor. IPS teknolojili 15.6 inç HD veya Full HD ekran tutarlı renkler ve geniş görüntüleme açıları sağlar. Acer TrueHarmony gerçek hayattaki gibi sesler sunarken, Acer Purified.Voice özelliğine sahip iki dijital mikrofon harika bir sesli Cortana deneyimini garanti eder. Ek olarak, İş için Skype sertifikası canlı ve gecikmesiz iletişimi garanti eder. İlave çevre birimleri için, USB 3.1 C Tipi Gen 1 bağlantı noktası, güç kapalıyken şarj desteği olan USB 3.0 bağlantı noktası ve başka iki USB 2.0 bağlantı noktası mevcuttur.

Aspire 7 – Yaratıcı kişiler için bir dinamo performansı

Aspire serisinin en üst basamağında tasarımcılar ve profesyonel ihtiyaçlarını karşılayacak güç ve performans arayanlar için tasarlanan Aspire 7 bulunmaktadır.

Aspire 7’nin çekici kasasının içerisinde güçlü 7. nesil Intel Core standart voltajlı işlemci ve NVIDIA GeForce GTX 1060'a kadar grafikler mevcuttur. Kullanıcılarına bu güçten en iyi şekilde yararlanma imkanı sunan Aspire 7 32 GB'a kadar DDR4 2400 MHz bellek ve yeterli depolama (2 TB'a kadar HDD ve 512 GB'a kadar M.2 SSD) ile temin edilir. Aspire 7 ayrıca HDR'lı bir HD kamera barındırırken, Dolby® Audio™ Premium harika bir eğlence deneyimi sunar.

Hızlı ağ bağlantısı 2x2 MIMO 802.11ac kablosuz teknolojisi ve Gigabit Ethernet ile sağlanır. Bu da, Aspire 5'te olduğu gibi güç kapalıyken şarj özelliği de dahil olmak üzere aynı bağlantı noktası kurulumu ile tamamlanır. Bunların tümü, son derece şık bir yapıya sahip ince biçimde tasarlanan birinci sınıf bir alüminyum kapağın altında barınır. Aspire 7, 15 inç veya 17 inç ekranlarla temin edilebilir.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Acer Aspire 1 serisi Haziran ayında Kuzey Amerika'da 219 $'dan ve yine Haziran ayında EMEA'da 249 €'dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Acer Aspire 3 serisi Haziran ayında Kuzey Amerika'da 299$'dan, yine Haziran ayında EMEA'da 399€'dan, ve Nisan ayında Çin'de 2,799¥'den başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Acer Aspire 5 serisi Haziran ayında Kuzey Amerika'da 449 $'dan, yine Haziran ayında EMEA'da 549€'dan ve Nisan ayında Çin'de 3,999¥'den başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Acer Aspire 7 serisi Haziran ayında Kuzey Amerika'da 799 $'dan, Temmuz ayında EMEA'da 899€'dan ve Mayıs ayında Çin'de 5,999 ¥'den başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler