Yeni BlackBerry Telefonu BlackBerry Mercury özellikleri yayınlandı!

Yeni BlackBerry Telefonu BlackBerry Mercury özellikleri yayınlandı!

Uzun zamandır çıkışı için resmi açıklama beklenen BlackBerry’nin yeni Android işletim sistemine sahip akıllı telefonu BlackBerry Mercury basına ilk defa sızdı.

A+A-

Uzun süredir Android telefon üretmesi beklenen BlackBerry'nin yeni modeli olan BlackBerry Mercury özellikleri internette yayınlandı. Weibo tarafından fotoğrafları paylaşılan yeni akıllı telefon modeli için bir kullanıcı tarafından bu ürünün BlackBerry’e ait olduğu iddia edildi. BlackBerry’nin beklenen Android işletim sistemli yeni telefonu BlackBerry Mercury’e ait olduğu düşünülen görüntüler Çin’in ünlü teknoloji platformu Weibo’da ortaya çıktı.

Yeni BlackBerry Mercury’nin özellikleri

BlackBerry’nin yeni Android telefon modeli BlackBerry Mercury’e ait olduğu düşünülen görüntülerde ilk dikkat çeken ürünün özellikleri oldu. Fotoğraflarda görüldüğü üzere QWERTY klavyeye sahip olan telefon modelinin Android 7.0 Nougat ile geleceği tahmin ediliyor. İşlemci yönünden Snapdragon 821’e sahip olacak olan telefonda 4.5 inç büyüklüğünde HD özellikli ekran ve 18 megapiksel arka, 8 megapiksel ön kamera dikkat çeken diğer özellikler arasında.

BlackBerry efsanesi geri geliyor

Bir dönem için oldukça gözde olan BlackBerry telefon modelleri akıllı telefon sektörünün yükselişi ile piyasada fazla yer edinememişti. Kendi işletim sistemi olan BlackBerry 10’dan vazgeçerek Android sisteme güvenmeyi tercih eden şirket tasarımcıları fiziksel klavye özelliğini kullanmakta ise ısrarcı görünüyor. BlackBerry CEO’su olarak geçtiğimiz ay açıklama yapan John Chen ise BlackBerry Mercury’yi işaret ettiği tahmin edilerek fiziksel klavye kullanımına devam edilen yeni telefonların müjdesini vermiş ancak piyasaya çıkış tarihi konusunda net bir duyuruda bulunmamıştı.