Yeni iPad lerin fiyatları belli oldu

Yeni iPad lerin fiyatları belli oldu

Apple piyasaya yeni çıkaracağı tabletlerini resmen duyurdu. 9’7 inçlik ekran boyutuna sahip olacak olan yeni iPad’lerin fiyatlarının uygun olacağı ve renk özelliklerinin ise gümüş, altın ve uzay grisinde olacağı bildirildi. 9,7 inçik iPad’lerin içerisinde

A+A-

Apple piyasaya yeni çıkaracağı tabletlerini resmen duyurdu. 9’7 inçlik ekran boyutuna sahip olacak olan yeni iPad’lerin fiyatlarının uygun olacağı ve renk özelliklerinin ise gümüş, altın ve uzay grisinde olacağı bildirildi. 9,7 inçik iPad’lerin içerisinde ise A9 işlemciler yer alacak.

En çok tercih edilen tablet

Dünyada en çok tercih edilen üst düzey tablet olma üzelliği taşıyan iPad Pro’lar hakkında “iPad dünyanın en popüler tableti. Müşteriler 9,7 inçlik büyük ekranda TV ve film izlemeyi, İnternet’te gezmeyi, FaceTime aramaları yapmayı, fotoğraflara bakmayı seviyor ve iPad artık çok daha uygun bir fiyata satılıyor,” diyen Apple’ın Dünya Pazarlama Kıdemli Genel Başkan Yardımcısı Philip Schiller sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni müşteriler ve iPad’lerini yenilemek isteyen herkes, evde, okulda ve işte kullanabilecekleri, büyüleyici Retina ekrana, güçlü A9 çipe ve özel olarak iPad için tasarlanmış 1,3 milyondan fazla uygulamaya sahip bu yeni iPad’e bayılacak.” diyerek yeni ürünün kullanıcılardaki beklenti çıtasını bir kademe daha yükselteceği bilgisini verdi.

9’7 inç iPadlerin özellikleri

iPad’lerin 9,7 inçlik modellerinde A9X işlemcisi yer alıyor. Bu işlemciye M9 yardımcı işlemcisi eşlik ediyor. 9,7 inçlik iPad Pro, 6,1 mm kalınlığındayken yeni iPad modeli 7,5 mm kalınlığında. Wi-Fi’lı versiyonları karşılaştırıldığında yeni iPad 9,7 inçlik iPad Pro’dan 25 gram daha ağır. 469 gram ağırlığındaki tabletin arka kısmında saniyede 30 kare Full HD video kaydedebilen F/2.4 diyaframlı 8 megapiksel kamera bulunuyor. Tablette 4K video kaydının olmadığını belirtelim. Ön tarafında 1,2 megapiksellik FaceTime kameranın tercih edildiği tablette Touch ID parmak izi sensörü de yer alıyor. “Pro” serisinde konumlandırılmadığı için cihazda smart connector ve Apple Pencil desteği bulunmuyor.

Yeni iPad’lerin fiyatları nedir?

Uygun fiyata 9,7 inçlik iPad satın almayı düşünenler için iyi bir seçenek gibi görünen yeni iPad, 24 Mart saat 18:01 itibarıyla ön siparişle satışa sunulacak. Türkiye’de nisan ayında piyasaya sunulacak tabletin 32 GB’lık versiyonu 1.599 TL‘den, 128 GB’lık versiyonu ise 2.049 TL‘den kullanıcıların beğenisine sunulacak. Tabletin LTE destekli versiyonunu satın almayı planlıyorsanız sırasıyla 2.199 TL’yi ve 2.649 TL’yi gözden çıkarılması gerekiyor.