Yenilenen USB Killer tehlike saçıyor

Yenilenen USB Killer tehlike saçıyor

Takıldığı cihazları kullanılamaz hale getiren USB Killer güncellenerek yeniden piyasaya sürüldü. USB Killer takıldığı cihazların nerede ise tamamına yakınında hasarlara neden olarak kullanılamaz hale getiriyor

A+A-

Takıldığı cihazları kullanılamaz hale getiren USB Killer güncellenerek yeniden piyasaya sürüldü. USB Killer takıldığı cihazların nerede ise tamamına yakınında hasarlara neden olarak kullanılamaz hale getiriyor. Yeni versiyon ile cihaz daha da güçlendirilmiş olarak piyasaya sürüldü.

 İçerisinde bulunan kapasitörler sayesinde USB Killer cihazlar, takıldığı akıllı telefon, bilgisayar, eğlence sistemleri gibi elektronik cihazları aşırı yükleme yapıyorlar. Aşırı yüklenme neticesinde USB’nin takıldığı cihaz kullanılamaz hale geliyor.

50 DOLARA SATILIYOR

USB Killer V3 adı verilen ve 50 dolara satılan cihazlar ise, önceki nesle göre 1.5 kat daha güçlü ve saniye 8-12 defa akım verebiliyorlar. Ayrıca cihaz, kendi kendini yakmaması için daha dirençli hale getirilmiş. Ürünün insanlara zarar vermiyor yaptığı sadece elektronik cihazlara zarar vermesinden ibaret.

USB KILLER SİYAH

USB Killer cihazlar iki tür olarak piyasaya sürüldü. Simsiyah ve üzerinde hiçbir ibare taşımayan yeni model USB Killer için özellikle penetrasyon testi gerçekleştirenler ile polis ve hükümet kullanıcıları tarafından yoğun talep alıyor.

USB KILLER BEYAZ

Beyaz olanın ise, yan tarafında tehlikeli olduğunu gösteren bir ibare yer alıyor. Ek olarak, 15 dolara satılan yeni bir adaptör kiti ise micro USB, USB Type-C ve Lightning için üç ayrı adaptöre sahip.

Önceki ve Sonraki Haberler