Yeşil Pasaport'ta son aşamaya gelindi

Yeşil Pasaport'ta son aşamaya gelindi

İhracatçıya yeşil pasaport verilmesi ile ilgili karar Bakanlar Kurulundan çıktı. Birkaç gün içinde yasalaşarak yürürlüğe girmesi ile ihracatçı yeşil pasaporta kavuşacak.

A+A-

İhracatçıya yeşil pasaport verilmesi ile ilgili karar Bakanlar Kurulundan çıktı. Birkaç gün içinde yasalaşarak yürürlüğe girmesi ile ihracatçı yeşil pasaporta kavuşacak. İhracatçıya yeşil pasaport verileceğini açıklayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "İhracatçıya yeşil pasaport kararı Bakanlar Kurulunda dün imzadan çıktı, yakında dağıtılmaya başlanır." dedi.

İstikrarın en çok iş adamlarını ilgilendirdiğine vurgu yapan Tüfenkci, "Koalisyonların ve hükümetsiz kalmanın Türkiye'de maliyetini biliyoruz. Parlamenter sistemin darbeler ürettiğini de yaşayarak gördük." Diyerek parlamenter sistemin darbeler ürettiğini söyledi.

Alınan kararların zaman kaybı ile uygulana bildiğinin altını çizen Tüfenkci, "2016'da alınan kararlar ancak 2017'de hayat geçirilebiliyor. İhracat seferberliği ile ilgili yapmış olduğumuz teşvikler ve uygulamalar daha hayata geçmedi, yeni yeni geçiyor. İhracatçıya yeşil pasaport kararı Bakanlar Kurulunda dün imzadan çıktı, yakında dağıtılmaya başlanır." Dedeiği açıklama ile ihracatçıya yeşil pasaport verileceğinin altını çizdi.