YGS sınav yerleri belli oldu

YGS sınav yerleri belli oldu

ÖSYM sitesinde erişime açılan ÖSYM 2017 YGS sınav giriş yerleri sorgulama ekranı ile öğrenciler YGS'ye nerede gireceklerini öğrenebilecekler.

A+A-

ÖSYM sitesinde erişime açılan ÖSYM 2017 YGS sınav giriş yerleri sorgulama ekranı ile öğrenciler YGS'ye nerede gireceklerini öğrenebilecekler. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nde sorgulamaya açılan YGS sınav giriş belgeleri "https://ais.osym.gov.tr" adresinden sorgulanıyor.

YGS GİRİŞ YERİ ÖĞRENME

ÖSYM sitesinden nerede girileceğinin öğrenileceği YGS’de bekleyiş sona erdi. Sınav giriş belgelerinin öğrencilerin adreslerine gönderilmeyeceğini duyuran ÖSYM, belgenin T.C. Kimlik Numarası ve AİS şifresi ile çıkartılabileceğini açıkladı.

SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKARILACAK MI

"2017 YGS: Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

12 Mart 2017 tarihinde saat 10.00’da uygulanacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir.

YGS’YE GİRİŞ İÇİN KİMLİK KARTI

ÖSYM'den, YGS'ye başvuran adayların, yeni kimlik kartı teslim edilinceye kadar verilecek belgenin 15 gün geçerlilik süresinin kapsamının genişletilmesinden dolayı "geçici kimlik kartı" veya "kimlik kartı talep belgesi" ile de sınava girebileceğini bildirdi.

KİMLİK KARTI TALEP BELGESİ

ÖSYM'den, 12 Mart'ta gerçekleştirilecek Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) başvuran adayların, yeni kimlik kartı teslim edilinceye kadar verilecek belgenin 15 gün geçerlilik süresinin kapsamının genişletilmesinden dolayı adayların "geçici kimlik kartı" veya "kimlik kartı talep belgesi" ile de sınava girebilecekleri duyuruldu.