Yılın En Uzun Yelken Trofesi'nde Şampiyon Bu Yıl da Değişmedi

Yılın En Uzun Yelken Trofesi'nde Şampiyon Bu Yıl da Değişmedi

Arkas Spor Klübü’nün yelken takımı Arkas Sailing Team, Ocak ayında başlayan Türkiye’nin en uzun soluklu yelken yarışı CFM BAYK Kış Trofesi’nde şampiyonluğu yine kimseye kaptırmadı.

A+A-

Finali 21 Mayıs tarihinde gerçekleşen, Yaklaşık 50 tekne ve 500 sporcunun katıldığı yarışta, Arkas Sailing Team IRC O sınıfında dördüncü şampiyonluğunu aldı. Uluslararası sularda bir kez daha Türkiye’yi temsil etmek üzere, St Tropez’e gitmeye hazırlanan Arkas Sailing Team, Bodrum’da düzenlenen görkemli törenle kupasını aldı.

Bu yıl 15.si düzenlenen Türkiye’nin en uzun soluklu yelken yarışı CFM BAYK-Kış Trofesi’de son ayak 20–21 Mayıs tarihlerinde Bodrum’da yapılan final yarışıyla tamamlandı. Toplamda 7 ayaktan oluşan trofenin son ayağında yine heyecanlı mücadelelere sahne olan yarışa 50 tekne katıldı. İlk gün 28 knot’a varan rüzgar nedeniyle yarış yapılamazken tekneler, ikinci gün 15 knot rüzgarda yılın en uzun soluklu trofesinin finali için mücadele ettiler. Son üç yılın da şampiyonu olan Arkas Sailing Team finish noktasına ilk varan takım oldu. Ocak ayından itibaren yarışın her ayağında gösterdiği başarılı performansını, devam ettiren Arkas Sailing Team, şampiyonluk kupasını bir kez daha kaldırmanın gururunu yaşadı.

Sırada St. Tropez Graglia Rolex Cup Var

Türkiye’de katıldığı tüm yarışlarda başarılı dereceler elde eden Arkas Sailing Team, aynı zamanda uluslararası prestijli yarışlarda da ülkemizi temsil ediyor. Katıldığı ilk uluslararası yarış olan Malta Rolex Cup’ta aldığı birinciliğin ardından, yine zorluk derecesi yüksek, St. Tropez Giraglia Rolex Cup’ta aldığı derecelerle önemli başarılara imza atan takım yine St Tropez yolcusu.

CFM BAYK Kış Trofesi’nde şampiyonluk sevincini yaşayan Arkas Sailing Team, 11 – 17 Haziran tarihleri arasında St Tropez’de gerçekleşecek olan Giraglia Rolex Cup’a katılmak üzere yola çıktı.

ARKAS Sailing Team yarışa; Tolga Yağlı, Serhat Altay, Fikret Oral, Serkan Yapan, Altuğ Şenermen, Tayfun Erey, Onur Tok, Tuğrul Elbirler, Erman Eroğlu, Onur Pekçetin’den oluşan deneyimli ve profesyonel ekibi ile katıldı. Yarışlara, Flying Box teknesiyle IRC 0 kategorisinde yarışan Arkas Sailing Team, son üç yıldır şampiyonluk kupasını kaldırdığı BAYK Kış Trofesi’ne 6 yıldır katılıyor.