Yücel: İçimdeki gençle dövüşüyorum ama o beni yeniyor!

Yücel: İçimdeki gençle dövüşüyorum ama o beni yeniyor!

İçerde'de Kudret Sönmez Tek karakteriyle ekranlara dönüş yapan başarılı oyuncu Uğur Yücel'le çok özel sohbet.

A+A-

Show TV'nin rekortmen dizisi İçerde'de Kudret Sönmez Tek karakteriyle ekranlara dönüş yapan başarılı oyuncu Uğur Yücel HT Pazar'a konuştu. Galata'da bir araya gelinen ünlü oyuncu; Kudret'i, hayatını, çocukluğunu, seyahatlerini, kendine kızgınlıklarını tüm samimiyetiyle anlattı.

Kudret'i oynamanın ona iyi geldiğini belirten Yücel, Kudret ile ilgili "Korkusuz ve başka bir alemden gelişi, alaycılığı hoşuma gidiyor. Mesela rol insanın elinden kaçmalı, tıpkı roman karakterleri gibi. Yazarken 'hayda bu karakter benden çıktı, gidiyor' dersiniz. Bu da öyle oluyor, zor tutuyorum kendimi. Kayıp gidiyor adam elimden. Kendimden uzaklaştıkça tadı koyulaşıyor. Evet, seviyorum bu adamı oynamayı" dedi. Geçmiş ile ilişkisine "geçmiş hep iç cebimdedir, arada kapağını açıp içerim. Esrarengizdir geçmiş. Güzel bir kadın esansıdır misal. Burnumda tüter" derken hayatını bir fotoğraf karesinde "en çok babamı arıyorum. Annem de çok şahane bir insandı. Bildiğin Adile Naşit karakterinin daha az kıkırdayanı. Ama babam benim hayatımı değiştirdi. Konservatuar sınavında tek veli oydu. Utanç içindeydim. 'Git' dedim, gitmedi. Okula kabul edildiğimde bir el uzandı, onun eli. Sabri Baba her hafta bir gün rakıma eşlik eder hayalimde. Çocukluğumun bütün insanları olsun cevap" diye anlattı.

İÇİMDEKİ GENÇLE DÖVÜŞÜYORUM AMA O BENİ YENİYOR!

Son yıllarda kendine kırgın olduğunu belirten Yücel: "bir türlü gönlümü okşayamıyorum. İçimdeki gençle dövüşüyorum ama o beni yeniyor" dedi.