Yutmak oyunu tiyatro severlerle buluştu

Yutmak oyunu tiyatro severlerle buluştu

Özgürleşmek için birbirlerine destek olan daha önceki alışkanlıkları olmadan devam eden 3 kadının hikayesini anlatan “Yutmak” Craft Tiyatro’da

A+A-

Ece Dizdar, Başak Daşman ve Merve Dizdar’ın yer aldığı özgürleşmek için birbirlerine destek olan heyecanlı, kırılgan, ölüm orucuna yatmış, yüksek obsesyonlu, terk edilmiş, daha önceki alışkanlıkları olmadan devam eden 3 kadının hikayesini anlatan “Yutmak” Craft Tiyatro’da. Stef Smith’in yazdığı Çağ Çalışkur’un çevirdiği ve İbrahim Çiçek’in yönettiği Ece Dizdar, Başak Daşman ve Merve Dizdar’ın yer aldığı “Yutmak” oyunu Eylül ayında Craft Tiyatro’da tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor.

“Ben genellikle dünyadaki en tuhaf insan olduğumu sanırdım, ama sonra dünyada o kadar çok insan var ki, kendini benim kadar tuhaf hisseden ve benimle aynı biçimde arızalı başka biri olabilir diye düşündüm. Onu hayal ettim ve onun da beni hayal ettiğini düşündüm. Sen eğer ordaysan bunu okuduğunu umut ediyorum ve bilmelisin, işte ben de buradayım ve en az senin kadar tuhafım’’ diyen üç kadının hikayesi…

Uzun süren ilişkisini kaybeden, terk edilmiş, hayatını daha önce hiç sorgulamadığı alışkanlıkları olmaksızın devam ettirmek zorunda kalan Rebecca.Dünyanın çok kötü bir yer olduğuna inanan, yüksek obsesyonlu, ölüm orucuna yatmış, kendini evine hapsedip iyileşmeyi bekleyen Anna.

Yanlış bedende doğduğunu düşünen, heyecanlı, kırılgan, umutlu ve çok yalnız Sam. Üçünün yolları kesişir ve özgürleşmek için bilerek ya da bilmeyerek birbirlerine destek olurlar.

Oynayanlar: Ece Dizdar, Başak Daşman, Merve Dizdar

Mekan: Craft Kadıköy / Tek Perde

Tarihler

28 Eylül 20:30 – Craft Tiyatro

30 Eylül 18:00 – Craft Tiyatro

Bilet Fiyatı: Tam 60 TL / Öğrenci 35 TL