Ziraat Bankası'nın 9 ayda karı 5 milyar lira

Ziraat Bankası'nın 9 ayda karı 5 milyar lira

Ziraat Bankası Genel Müdürü olarak açıklama yapan Hüseyin Aydın 2016 senesinin 3. çeyreğinde bankanın raporunu sundu.

A+A-

2016 senesinin ilk 9 ayında 5 milyar tl kazanmış bulunan bankanın karının ise 3. çeyrekte 1.62 milyar tl olabileceği belirtildi. Geçen senenin aynı zamanlarına nazaran karında %40 artış yakalayan Ziraat Bankası’nın takip edilen kredilerinin genel kredilerdeki payın %1.8 seviyesinde olduğu hesaplandı.

EKONOMİYE KATKI

Hassas sürece ekonomik destek Finansal değerlerin 3. çeyreğe ait kısmını ortaya koyan Hüseyin Aydın, ülkemizin önemli varlıklarının başında gelen markalardan biri olan Ziraat Bankası için daha etkili ve kaliteli finansal hizmetler sunulması ve içinde olduğumuz hassas süreçte ekonomiye daha yüksek seviyede katkı sağlanması için çalışılmakta olduğunu belirtti.

Kredi ağırlıklı büyüme

Finansal veri değerlendirmelerinde de ortaya konduğu üzere verimli olmak açısından sürekli büyüme sağlayan bankanın, bu büyümeyi kredi ağırlıklı gerçekleştirdiği vurgulandı. Aydın, ekonomi açıdan bankanın ihtiyaç duyduğu koşulların krediler ile finanse ve temin edilebildiğini de belirtti.

TARIM SEKTÖRÜ DESTEĞİ

Sektöre en uygun koşullar Tarım sektöründeki verdiği önem ve destek ile bilinen Ziraat Bankası’nın genel anlamda her sektördeki müşteriye aynı özenle finansman ve ihtiyaç temini sağlanmasına çalışıldığı belirtilen konuşmada, üretim, istihdam, gelişen ihracat gibi konuların baz alındığı bir kredi portföyü sunulmasının öncelikli olduğu da söylendi. Kredi ağırlıklı büyümesinde 9 ayda bilançosu 23 milyardan son 3. çeyrekte 330 milyara ulaşan Ziraat Bankası’nın gelirinin %64’ü kredi portföylerine bağlı.