Zootropolis

Tilki Nick’in üzerine atılan suçtan sıyrılma çabası anlatılıyor. Bu benzersiz capcanlı dünyada polis Judy Hopps ise gizemi çözmekle görevli.

Disney filmlerinin eskiden kalma bir havası vardır. Karakterlerin hayvan veya insandışı herhangi bir nesne olması, onları birer karakter gibi algılamamızı engellemez. Düş gücümüzden beslenir, o dünyayı genişletir. Byron Howard daha önce “Tangled” ve “Bolt” gibi filmlerinde bunu başarmış bir isim. Rich Moore ile ortaklaşa çektikleri “Zootropolis”te ise çıtanın daha da yükseldiği yorumları yapılıyor. Modern teknolojiyi kullanabilen uygar hayvanlar var karşımızda. Asıl hikaye bir polisiye.

Tilki Nick’in üzerine atılan suçtan sıyrılma çabası anlatılıyor. Bu benzersiz capcanlı dünyada polis Judy Hopps ise gizemi çözmekle görevli. Gözünüz insan aramayacak, merak etmeyin. Seslendirme kadrosunda öyle isimler var ki: Idris Elba, J.K. Simmons ve Octavia Spencer sadece bazıları. Klasikleşmiş Disney ruhunu hoş bir polisiyeye yediren bu animasyon sadece haftanın değil, yılın en iyi işlerinden biri gibi duruyor.

12 Haziran 2016 Pazar 00:51
Benzer Videolar